Niektore Filmy Videofactu

mozesz kupic tutaj

   
   
"Gen. Anders mało znany" VideoFact w filmie tym ukazuje  wiele nieznanych fragmentów z życia gen. Andersa, między innymi z okresu I wojny światowej, Pierwszego Korpusu  w Rosji, i wojny polsko-bolszewickiej. Film przybliża także generała jako przywódcę społeczności emigracyjnej po roku 1945.   kup ten film
   
"Sprawa pomnika ks. Popiełuszki w Nowym Jorku"  Film ten stanowi dokumentację przygotowania, wykonania i uroczystego odsłonięcia pomnika ks. Popiełuszki - martyrologa polskiego komunizmu lat 80-ych. Takze i w tym wypdaku nie obeszlo sie bez kontrowesji. Kto zniszczył świeżo odsłonięty pomnik? Komu na tym zależało?  Film wysprzedany. Trzbe zlozyc specjalne zamowienie.
   
"Mistrz Pityński"  Artysta, rzeźbiarz, nauczyciel i wychowawca kliku pokoleń adeptow sztuki rzeźbiarskiej. Widoczna w nich jest godność, bohaterstwo jak i tragizm polskiego narodu w historii trwania jego kraju. Film zrealizowany na podstawie unikalnych i dotychczas nie publikowanych materiałów z archiwum artysty oraz firmy VideoFact. Artysta wprowadza widza w ciekawy świat rzeźby monumentalnej, której ucieleśnieniem są istniejące w USA stworzone przez niego pomniki. Jego dzieła "żyją", przemawiając sugestywnie do nas swoją symboliką. kup ten film
 
"IPNS" - Historyczna kaseta z materialami filmowymi dokumentujacymi zycie  w Polsce w  okresie stanu wojennego, na ktorej m.in. pokazane jest nadawanie podziemnego radia Solidarnosc. Czesc filmu leciala  na jednym z kanalow w  telewizji amerykankiej.   
   

"Jak szpiegowano Polnie" - uzywajac nazwisk lub pseudonimow agentow na konkretnych przykladach ujawnia w jaki sposob sluzby specjalne PRL prowadzily dzialalnosc przeciwko Polonii. ten DVD stal sie natychmiast bestsellerem w USA i Canadzie.
 kup ten film  oraz  zobacz website: jakszpiegowanopolonie.com

 
"Korwin" - film o jednym z wysokiej rangi executives  IBM, o jego pasjach  i suksesach. Bohater filmu byl przez wiele lat reprezenatantem IBM na Europe Wschodnia. Czy to o nim wspomina w swojej ksiazce Vasily Mitrokhin?  
 


kontakt z nami

 

  info@videofact.com